Whatsapp İhbar Hattı
+90538 548 17 83
BIST-100
00.0000
Altın
00.0000
Euro
00.0000
Dolar
00.0000
ANASAYFA
Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu sonsuza kadar yaşatacak olan sizlersiniz...
HABER ARAMA
MHP'li vekiller bu sözler yüzünden Özgür Özel'in üzerine yürümüş!

MHP'li vekiller bu sözler yüzünden Özgür Özel'in üzerine yürümüş!

10 Temmuz 2019, 14:18
MHP'li vekiller bu sözler yüzünden Özgür Özel'in üzerine yürümüş!

CHP'li Özgür Özel'in MHP'li vekillere "Af vaadiyle seçmeni kandırıyorsunuz" ifadelerinin ardından Meclis karıştı. MHP'li milletvekillerinin Özel'in üzerine yürümesinin ardından Meclis Başkanvekili oturuma ara vermek zorunda kaldı.

Değerlendirmelerini aktarmak için kürsüye çıkan CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel’in MHP’ye yönelik eleştirileri Genel Kurul'a damga vurdu. Meclis’in tatil programına değinen Özel, “Nereye gidiyorsunuz arkadalar? Geçen sene 24 Haziran seçimlerinden önce affı ortaya atıp cezaevinde yatan kişilerin, onların ailelerinin duygularını istismar edip daha sonra bu konuda hiçbir şey yapmayanlar nereye gidiyorsunuz?” dedi.

"MİLLETİ KANDIRIYORSUNUZ"

MHP’nin seçmenini kandırdığını ifade eden Özel, “Bütün Türkiye şunu biliyor: ‘ben ittifak ortağı olacağım. Büyük ortağın başı sayemde Türkiye’yi yönetecek. Bir tane bakanlık almadan görülmedik destek vereceğim. Seçmene af sözü vereceğim ama sözümü tutmak için ittifak ortağını komisyon toplantısına kadar getirtemeyeceğim. Ya milleti kandırıyorsunuz ya size gönül vermiş partililerinizi, oy vermiş insanları kandırıyorsunuz. Çok net söylüyoruz; 24 Haziran’da size oy vermiş mahkum yakınları kendilerini kandırılmış, aldatılmış ve istismar edilmiş hissediyor. yazıklar olsun.” diye konuştu.

TEHDİTLERİNİZ VIZ GELİR TIRIS GİDER

MHP sıralarından gelen tehdit ve hakaretlere “Tehditleriniz vız gelir tırıs gider buradayız konuşacağız” diyerek yanıt veren Özel şunları söyledi, İkincisi Emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) söz verip kanun teklifi verip burada EYT’lilere sözünü tutan Grup Başkan Vekilini görevden alan partisiniz. Biz MHP’yi çok iyi tanırız da siz MHP’yi tanınmaz hale getirenlersiniz. Mitili oraya atacağım deyip de cafcaflı devlet arabalarıyla gidip 2 gün içinde havlu atanlarsınız. Konuşulacak bu çatıda konuşmayı tükettik siz yumruklaşmak istiyorsunuz. Tehditleriniz vız gelir tırıs gider buradayız konuşacağız.”

MHP’Lİ VEKİLLER ÖZEL’İN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Özel’in sözleri MHP sıralarını karıştırdı. Özel’in kürsüden yaptığı eleştiriye kaba kuvvetle yanıt veren MHP’li vekiller Özel’in üzerine yürüdü. Özel’e destek veren CHP’li vekillerin de tartışmaya katılması ile birlikte Genel Kurul’da yumruklaşmaya varan gerginler yaşandı. Genel Kurul’da yaşananlar twitter hesabından da yanıt veren Özel, “Parlamento konuşulan yerdir, fikirleri ile yenemediklerini kaba kuvvet ile yenmeye çalışıyorlar. Bizi asla yenemeyecekler.” dedi.

 

Bu haber 74 defa okunmuştur.

Haber Yorumları
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Gönder


Bu habere Henüz yorum eklenmemiş
İletişim Mail : kadirozturkiyem81@outlook.com
İletişim Telefon : 003168 441 15 17
WhatsApp Hattı : +90 538 548 17 83

AsıI önemIi oIan ve memIeketi temeIinden yıkan, haIkını esir eden, içerdeki cephenin suskunIuğudur.
HABER ARAMA